| LCD Size | 2.69" |
| Standard Resolution | 1280*720p (Max support 1920*1080p) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Brightness | 160 Ansi lumen |
| Projection Size | 30-120 inch |
| Throw Ratio | 1.35:1 |
| Projection Distance | 0.8m - 3.4m |
| Focus Mode | Electrical |
| Keystone Correction | Electronic keystone correction, automatic up and down |
| Projection Mode | Ceiling / Front / Rear |
| Input Ports | HDMI, USB 2.0, AV, Type-C |
| Light Source | LED (Life ≥ 30,000H) |
| Total Power | 42W |
| Speaker | 4Ω 3W |
| Bluetooth | 5.1 |
| WiFi | 2.4G + 5G |
| Noise Level | < 45 dB |
| Operating Voltage | Input: AC 100-240V / Output: DC 20V 3.25A |
| Versions | Basic / Miracast / Android |
| Certification | FCC / CE / BIS |