1 / 3
| LCD Size | 2.69" |
| Standard Resolution | 1280*720p (Max support 1920*1080p) |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Brightness | 160 Ansi lumen |
| Projection Size | 30-120 inch |
| Throw Ratio | 1.35:1 |
| Projection Distance | 0.8 - 3.4m |
| Focus Mode | Electrical |
| Keystone Correction | Electronic keystone correction, automatic up and down correction |
| Projection Mode | Ceiling, Front, and Rear |
| Input Ports | HDMI, USB 2.0, AV, Type C |
| Light Source | LED |
| Whole Machine Power | 42W |
| Speaker | 4Ω 3W |
| Bluetooth | 5.1 |
| WiFi | 2.4G + 5G Dual-band |
| Light Source Life | ≥ 30,000 Hours |
| Noise Level | < 45 dB (Test criterion 1M) |
| Operating Voltage | Input: AC100-240V/50-60Hz; Output: DC 20V/3.25A |
| Opto-mechanical Type | Closed optical machine |
| Version Options | Basic / Miracast / Android |
| Support Language | 23 languages (English, Chinese, etc.) |
| Bare Weight | 1.25 - 1.27 KG |
| Certificates | FCC / CE / BIS |