1 / 3
| LCD | 2.69" |
| Standard Resolution | 1280*720p, max support 1920*1080p |
| Contrast ratio | 1000:1 |
| Brightness | 160 Ansi lumen |
| Projection size | 30-120 inch |
| Throw ratio | 1.35:1 |
| Projection distance | 0.8--3.4m |
| Focus mode | Electrical |
| Keystone Correction | electronic keystone correction, automatic up and down keystone correction |
| Projection Mode | Ceiling & Front & Rear |
| Input ports | HDMI, USB 2.0, AV, type C |
| Light source | LED |
| Whole machine power | 42W |
| Speaker | 4Ω 3W |
| Bluetooth | 5.1 |
| Wifi | 2.4G+5G |
| Light source life | ≥ 30000H |
| Noise | < 45 db (test criterion 1 M) |
| Operating voltage | Input: AC100-240V/50-60Hz 1.5A | Output: DC 20V/3.25A |
| Opto-mechanical type | Closed optical machine |
| Version | Basic / miracast / android |
| Support language | 23 languages, Chinese, English, etc. |
| Weight | 1.25-1.27KG |
| Certificate | FCC/CE/BIS |