| Technology | LCD projection |
| Standard Resolution | 1920*1080P, Max support 4k |
| Brightness | 400 ANSI Lumens |
| Contrast ratio | 2000:1 |
| Projection size | 40-200inch |
| Projection distance | 1.35--6.5m |
| Throw ratio | 1.4:1 |
| Aspect Ratio | 16:9/4:3 |
| Focus mode | Auto |
| Keystone Correction | Auto |
| Projection Mode | Ceiling & Front & Rear |
| Automatic obstacle avoidance | Support |
| Automatic entry | Support |
| Input ports | AV in, USB 2.0, HDMI, RJ45, Aux out |
| Light source | LED |
| Lamp Life (Hours) | 30000 |
| Rated voltage | AC100-240V/50-60Hz 1.5A |
| Power consumption | 115W |
| Wi-Fi | 2.4G/5G |
| Speaker | 4Ω 5W |
| Version | Basic/miracast/android |
| Noise level | <50dB |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2 bidirectional |
| Remote control | Voice remote control |
| Support TEXT | Text, Word, Excel, PPT |
| Support Language | 32 languages, Chinese, English, etc. |
| N.W. | 1.75KG |
| Size | L240*W196*H99MM |
| Certificate | CE /FCC/ROHS/WEEE/PSE/3C/IC/HDMI |
This business projector features fully automatic adjustment for AI intelligent cinematic entertainment. Auto focus and auto keystone correction obtain the consistently sharp rectangular image instantly.
Meanwhile, intelligent obstacle avoidance and screen alignment allow the projector to automatically adjust its display to avoid obstacles like paintings, plants, or other objects, and to seamlessly align the projected image with the screen.
| Imaging Technology | 2.69 inch lcd TFT display |
| Standard Resolution | 1280*720p, max support 1920*1080P |
| Brightness | 180 ANSI lumen |
| Contrast ratio | 2000:1 |
| Projection size | 18" - 230" inch |
| Recommended Screen Size | 60-100 inches |
| Projection Distance Range | 0.5-3.6m |
| Throw ratio | 1.33 :1 |
| Focus mode | Electrical |
| Input ports | HDMI, USB, AV, Audio out |
| Rated voltage | 110V-240V AC |
| Power consumption | 65W |
| Speaker | 4Ω 5W*1 |
| Noise level | 35dB |
| WI-FI DISPLAY | 2.4G+5G Dual WIFI, Airplay/IOS/Miracast |
| Certificate | FCC/CE/BIS |
The C11 is a high-definition projector that not only has ultra high definition 4K support, but also supports 200-inch large screen projection, suitable for various commercial and home scenes. Whether it's business meetings, product displays, or home entertainment, it provides clear and delicate visuals.
The brightness reaches 400 ANSI lumens, providing clear projection effects even in bright environments. The high contrast ratio of 2000:1 makes the image more layered and the colors more vibrant. Features like intelligent automatic obstacle avoidance ensure the projected image always maintains the best state.