1 / 3
| Technology | LCD projection |
| Standard Resolution | 1920*1080P, Max support 4k |
| Brightness | 400 ANSI Lumens |
| Contrast ratio | 2000:1 |
| Projection size | 40-200 inch |
| Projection distance | 1.35--6.5m |
| Throw ratio | 1.4:1 |
| Aspect Ratio | 16:9/4:3 |
| Focus mode | Auto |
| Keystone Correction | Auto |
| Projection Mode | Ceiling & Front & Rear |
| Automatic obstacle avoidance | Support |
| Automatic entry | Support |
| Input ports | AV in, USB 2.0, HDMI, RJ45, Aux out |
| Light source | LED |
| Lamp Life (Hours) | 30000 |
| Rated voltage | AC100-240V/50-60Hz 1.5A |
| Power consumption | 115W |
| Wi-Fi | 2.4G/5G |
| Speaker | 4Ω 5W |
| Version | Basic/miracast/android |
| Noise level | < 50dB |
| Bluetooth | Bluetooth 4.2 bidirectional |
| Remote control | Voice remote control |
| Support TEXT | Text, Word, Excel, PPT |
| Support Language | 32 languages, Chinese, English, etc. |
| N.W. | 1.75KG |
| Size | L240*W196*H99MM |
| Certificate | CE / FCC / ROHS / WEEE / PSE / 3C / IC / HDMI |





