1 / 4
| Standard Resolution | 1280*720P, support 1080P |
| Brightness | 120 ANSI Lumens |
| Contrast ratio | 1000:1, 1500:1max |
| Projection size | 30-180inch |
| Throw ratio | 1.37:1 |
| Aspect Ratio | 16:9/4:3 |
| Focus mode | Manual |
| Keystone Correction | ±15° manual |
| Projection Mode | Ceiling & Front & Rear |
| Input ports | AV, USB, HD, TF card |
| Light source | LED |
| Lamp Life (Hours) | 30000 |
| Rated voltage | 100V-240V AC |
| Power consumption | ≤50W |
| Speaker | 4Ω 3W |
| Version | Basic (Miracast compatible) |
| Support language | 23 languages, Chinese, English, etc. |
| Product size | 200*150*70mm |
| N.W. / G.W. | 880g / 1.0Kg |
| Noise level | ≤40dB |
| Certificate | FCC/CE/BIS |