| LCD Size | 2.69" |
| Standard Resolution | 1280*720p, max support 1920*1080p |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Brightness | 160 Ansi lumen |
| Projection Size | 30-120 inch |
| Throw Ratio | 1.35:1 |
| Projection Distance | 0.8 - 3.4m |
| Focus Mode | Electrical |
| Keystone Correction | Electronic keystone correction, automatic up and down correction |
| Projection Mode | Ceiling, Front & Rear |
| Input Ports | HDMI, USB 2.0, AV, Type-C |
| Light Source | LED |
| Power Consumption | 42W |
| Speaker | 4Ω 3W |
| Bluetooth | 5.1 |
| Wifi | 2.4G + 5G |
| Light Source Life | ≥30,000 Hours |
| Noise Level | < 45 db (at 1 Meter) |
| Operating Voltage | Input: AC100-240V / Output: DC 20V/3.25A |
| Opto-mechanical Type | Closed optical machine |
| Available Versions | Basic / Miracast / Android |
| Bare Weight | 1.25 - 1.27 KG |
| Certificates | FCC / CE / BIS |
The projector features a fully enclosed optical engine, preventing dust, black spots, and noise during long-term use. This design significantly improves performance stability and extends the overall lifespan of the machine.
Equipped with HDMI, USB, AV, and Type-C interfaces, it easily connects to TVs, computers, laptops, game consoles (Xbox/PS5), tablets, and smartphones. It offers versatile projection options for any environment with a white wall.
Features fully electric focus and electric keystone correction. Whether you are a beginner or a pro, these tools ensure accurate, sharp images and a perfect rectangular screen every time, supporting up to 1080p resolution.